aktualizováno: 25.07.2017 20:35:15 

Aeroklub Hronov - letiště Velké Poříčí.

Facebook JWGC.
Facebook JWGC.

Úterý 25.7.2017.

Foto dnes: http://cirrus.rajce.idnes.cz/JWGC_25.7.2017/

Chaos jsme zvládli na jedničku. Mimo technický přejímky W8 máme vše hotovo. Foto a video dodám večer. Oficiální kapitánský briefing bude v 19 hodin.

Jsem mistr ve vyvolání chaosu wink. Máme všechny, mimo Honzy zaregistrovaný a ještě jsme zjistili, že od 14 hodin bude možno udělat technickou přejímku kluzáku bez plánu s předstihem. Naši již stojí před hangárem. On totiž organizátor nedává moc dopředu vědět, co bude chtít. Ani na ranním briefingu to přesně neřekl. Ale my Češi jsme v improvizaci rychlí. Pokud vše dnes zvládneme, máme prostor zítra na výlet k moři. Má být ošklivo.

V noci dorazil Honza s pomocníkem. Tím jsme zde komplet. Pouze Teodor, Kádi pomocník a můj překladatel. dorazí ve čtvtek. Dnes se jeho role ujme Honza, pomocník od Ríši.

Ráno je zde zatažené a okénko na létání je spíš přání. Malé zřejmě přijde, ale nebude k využití. V 10 hodin je porada kapitánú a začne registrace závodníků v termínu: 25.-28. 12:00 do 15:00 a od 16:40 do 18:00. Bude probíhat v buňkách mezi hangárem a klubovnou buď na objednání, nebo když bude volno.


Pondělí 24.7.2017

V podvečer se vyjasnilo a naskákaly krásný Litevský cumuly. Fotka z 19 hodiny. Nikdo letět nešel. Pomalu to vypadá, že na místě budou všechny teamy. Zítra podle mě naděje na okénko je. Prý bude i ráno briefing, tak uvidíme. Večer dám foto do galerii. Foto: https://www.pageride.com/cz/?websnadno

Dorazil Kája a česko-slovenské náměstíčko se nám uzavírá. Anténa postavena a vlajka vlaje. Navečer seznamovací grilovačka teamu.

Dobré ráno z Litvy. Celou noc pršelo. Nebe je zatažené a předpověď pro létání není příznivá. Pořadatel je zatím v klidu. Nenašel jsem zatím info místnost. Včera prý nebyl ani briefing a létání bylo také chaotické. Hlavně že jsou už publikované  body a prostory. Po celou dobu závodů by nemělo fungovat letiště ve Vilniusu a tím se nám zvětšuje akční radius po okolí. Ono totiž cestou pohledem na pole nic moc. Sice tu je nadmořská vška 65 m, ale rovinu tu těžko najít. Zamá zvlněná duna s vysokm porostem, hlavně na konci Polska. Čas je tu posunut o jednu hodinu dopředu. Poprvé se setkávám s aklimatizací. Je to náročné. wink

A ještě gratulace Honzovi Vískotovi k juniorskému titulu. Forma dobře načasovaná.


23.7.2017

Většina teamu je místě. Cesta nebyla špatná, ale to Polsko je strašně velké. David a Ríša přijeli už včera a dnes si dali první start. Do vzduchu šli již v době, kdy se nasouvala oblačnost tlumící termiku. Na cestě je Karel a zítra vyrazí Honza. Píšu od hospody, kde se nedá sedět pro hejna komárů. Ti útočí i v kempu. Hospůdka moc pěkná, pivo za 2 E a najíst se tu dá do 5 E. Cemp v rozlehlém lese, foto dodám. Sociální zázemí jsou velké buňky . Vše máme nadosah. Zítra více. Dnes jsme udělali společný stan, zítra postavíme anténu a vlajku.


Team ČR a SR na JWGC 2017.

Klubová třída

        Richard Vlček XC                  Lukáš Čapek CX                        Klára Teichmann LY           Milan Surovčík GL

                    

Standardy

                              David Mach JB                                 Karel Novák FX                             Jan Vískot W8

                         

 


Info - týden před přesunem do Litvy.

Půlka teamu trénuje na juniorkách - Lukáš, Karel a Honza. 

http://www.gliding.cz/souteze/2017/pmcr_j/index.php

Juniorky končí v pátek 21.7.2017. Dotáhne to někdo z reprezentantů na Český juniorský titul? Na Slovensku se to povedlo Milanovi, jedinému reprezentantovi Slovenské republiky na JWGC. Gratulujeme. Milan oslovil reprezentačního trenéra, zda by se jeho mini výprava nemohla přidat k Českému teamu na JWGC a zaštítit ho kapitánstvím. Tak jsme ho samozřejmě vzali. http://www.pmsr.sk/

Děkujeme sponzorům, kteří teamu pomohli.

Horácovi za zprovoznění FlyMetu pro Litvu: http://flymet.meteopress.cz/litva/

Pivovaru Tišňov za dodání piva a půjčení výčepu na mezinárodní večer: http://www.pivovartisnov.cz/

Červeňákovi za zprostředkování předpovědi pro Litvu u Top Meteo: http://topmeteo.de/go/top

Sponzorský balíček od Bohemia Chips zajištěn Lukášem.

Nebráníme se dalším aktivitám sponzorů.

                      

 


       

http://jwgc2017.lt/

Na toto juniorské mistrovství světa jede výprava 6 závodníků z Čech a z toho jsou dva piloti z našeho aeroklubu. Team kapitán je Hronovský trenér, tedy já Tonda Teichmann, který se pokusí ve volných chvílích podat informace o naší minivýpravě. Jako pomocníci jede z našeho klubu Teodor pro LY a Miloš otec pro JB. Do party jsme vzali i jediného slovenského závodníka GL Milana ze Žiliny s jeho pomocníkem. Do Litvy odjíždíme o víkendu 23.7.2017 na týdenní aklimatizaci a tréninkové lety. Samotný závod začíná v neděli 30.7. a končí v sobotu 12.8. 2017. Pociunai je 850 km od Hronova. Držte nám palce do závodu a šťastného návratu.

 

 

Komentáře

16.07.2017
• Tonda T.  |  16.07.2017 17:17:32  |  IP: 188.120.---.---
Prostor pro Vás.
Nový vzkaz
nick  
text
 
 
336+3dva  =  
Vyplňte kontrolu proti SPAMu.
TOPlist