Závody - ukončeno.

Sorry, aktualizace této stráky byla ukončena. crying crying


PPJ a PMČRj 2013 Hodkovice nad Mohelkou.

Hned na začátku léta se naše mladé naděje Klára a David vypravili do Hodkovic. Klára tradičně na LY obhajovat ženský titul mistryně a David s Jantarem 3 půjčeném od Mirka Plecháče. PPJ ještě počasím nevyšlo úplně dobře, ale přesto se pětkrát letělo. http://www.gliding.cz/souteze/2013/ppj/

Hned po PPJ začalo PMČRj. Zde se už od první disciplíny ukázalo, že naši piloti budou patřit k favoritům. Letělo se devět disciplín, kde každý udělal chybu. Davidova byla bohužel technického rázu a připravila ho o bednu. Klára v předposlední disciplíně nedoletěla a propadla se z druhého místa na osmé. V poslední disciplíně ale vyhrála a celkově skončila na čtvrtém místě a obhájila titul Mistryně České republiky juniorů. David se svými lety vyšplhal na celkové deváté místo. Oba naši piloti vyhráli každý jednou disciplínu a několikrát byli na bedně. Velký dík patří pomocníkovi Davidovi Rozporkovi, který po tři týdny v Hodkovicích pomáhal.

http://www.gliding.cz/souteze/2013/pmcr_j/ 

 


V květnu jsme jeli s Káďou na jih Maďarska na závody pořádáné LXNAV. Bohužel letošní jarní počasí navyšlo ani v Maďarsku a neletěla se ani jedna disciplína. Tak se povedlo pouze poznat krásné letiště a spoustu lidí ze Světa.

Szatymaz Airport : http://cirrus.rajce.idnes.cz/LXN_Cup_2013_Madarsko_-_Szatymaz_airport_4._-_5._kveten


 

 Trutnov a bezmotorové létání v roce 2012. http://www.trutnovinky.cz/index.php?gid=34685

Zapátráme-li v historii Trutnova po stopách bezmotorového létání, je potřeba se ohlédnout velmi daleko. Již kolem roku 1905 zkoušel svůj kluzák v Nových Dvorech rodák z Trutnova Igo Etrich. Po 2. světové válce vzniklo ve Voletinách sportovní letiště se slibně se rozvíjející budoucností. Bohužel někdy v průběhu 50. let minulého století došlo k jeho uzavření z vyšší moci. V současné době se nachází v Trutnově Volanově malé, ultralehké letiště, které je pro bezmotorové létání používáno jako nouzová přistávací plocha a ukázky letu kluzáků zde probíhají na tradičním červnovém sletu UL letadel.

Přesto všecko v Trutnově žije poměrně početná skupina lidí, kteří se tomuto sportu věnují. Dojíždí na okolní letiště ve Dvoře Králové, Hronově, Novém Městě n/M a Vrchlabí. Někteří z nich létají na závodní úrovni a dosahují pěkných výsledků. Závody trvají jeden až dva týdny za účasti i padesáti závodníků. Ve vhodném počasí k plachtění jsou vyhlášeny disciplíny. Závody jsou platné při dosažení 4 disciplín, kde vyhrává pilot, který dosáhl v součtu ze všech disciplín nejvíce bodů. Létají se tratě 100 až 400 km dlouhé. O jedné závodnici, trutnovské rodačce bych se zde rád zmínil.

Dvacetiletá studentka Klára Teichmannová, od narození žijící v Trutnově Zelené louce, se na letišti v Hronově pohybuje od dětství a tak přirozenou cestou v 15. letech začíná bezmotorově létat. Postupně se zdokonaluje a od roku 2011 se účastní závodů v bezmotorovém létání. V  roce 2012 se na dvanáctidenním závodě Plachtařské mistrovství České republiky juniorů, pořádaném v Plzni, umístila v pěti disciplínách na 6. místě a jako nejlepší žena v celkovém pořadí získala titul Mistrně ČR juniorů. V bezmotorovém létání se soutěže v národním měřítku nerozdělují na mužské a ženské. Tomuto sportu se v Čechách soutěžně věnuje pouze 35 žen a závodí společně s muži. Juniorem je mladý člověk do 25 let věku a v roce 2012 soutěžně v ČR létá 95 mužů i žen juniorů. Tento sport je náročný na čas, zázemí a samozřejmě finance. Dalšími letošními úspěchy Kláry Teichmannové je 4. místo v soutěži Safari pohár ve Dvoře Králové a v domácím poháru Hronovské Orlíkovské přeháňky skončila na 8. místě. V Celostátní plachtařské soutěži (CPS), kde se počítají tři nejlepší přelety v kalendářním roce na pilota, se Klára umístila svými uletěnými lety pouze v Čechách na prvním místě mezi ženami. V konkurenci pilotek, které reprezentují ČR na závodech v zahraničí, obsadila Klára 4. místo v této internacionální části CPS. Jako nejlepší ženě, v konkurenci mužů, stačily v české CPS její výkony na 8. místo mezi juniory. V celoroční soutěži Oldtimer cup na historických kluzácích skončila jako nejlepší žena na 7. místě v konkurenci 142 pilotů.

Pro rok 2013 se Klára nominovala na Plachtařské mistrovství ČR juniorů v Hodkovicích n/M i republiku velkou, pořádanou ve Vysokém Mýtě, kde bude o prázdninách závodit již s těmi nejlepšími plachtaři v ČR. Jako žena a ještě pět let junior má šance k dalším úspěchům v tomto atraktivním sportu. Rád bych nominoval Kláru Teichmannovou na sportovce roku 2012 města Trutnova, i když není členem oddílu z našeho města. Bezmotorové létání není zrovna sport, který by byl vidět a slyšet. Přesto je v naší zemi velmi populární a jak se můžete přesvědčit, dokonce i v Trutnově.

Bližší informace nawebových stránkách: 

http://www.plachtenihronov.websnadno.cz/ ,  http://www.cpska.cz/public/

Všechno nejlepší v Novém roce přeje trenér  teichmann@volny.cz                                                                           


15. Safari pohár Dvůr Králové 30.6.-14.7.2012.

Web závodu s informacemi naleznete zde: http://www.gliding.cz/souteze/2012/safari/

Z Hronova se letos zúčastnila 15. ročníku Safari poháru ve Dvoře Králové výprava tří kluzáků. S VSO 10 David Mach, s LS 3 Klára Teichmannová a se Std. Cirrusem Antonín Teichmann. Tento závod byl treninkový pro mládež na další, větší závody, jako PMČRJ. Počasí po celý závod bylo velmi náročné. První letový den 1.7. jsme odpoledne neodstarovali a také se nebodovalo. Další disciplína 5.7. se dá nazvat polní. Já jsem seděl v Bernarticích v poli s kravskými koláči a servisem od Honzy Jaška, a mládež vybojovala dokluzovou výšku u Černé hory k doletu do Dvora, bez otočení poslední arei. Disciplína nebyla platná o 3,6 km, které chyběli Kádě k dosažení počtu pilotů, kteří uletěli hendicepovanou vzdálenost. A přišli opět bouřky, vedro a skládání a starty do disciplín v pozdních odpoledních hodinách. 6.7. já nestartuji, Káďa se v čisté termice vrátila a David seděl v Lánově na poli. Opět se nebodovalo.

Sobota 7.7. a opět předpověď bouřek a starty do čisté termiky. Dělám rozhodnutí, za kterým si stojím. Káďa startuje s Cirrusem z důvodu nejistého počasí a dosah čisté termiky pouze do 1250 m QNH. Bojuje a nakonec je z toho její druhé pole v Batňovicích a 4. místo v disciplíně. David přistává na LKVP. První bodovaná disciplína, kde paradoxně Káďa boduje pro mě. Ale riziko přistání v terénu s půjčenou LS 3 jsem nechtěl nést. Při transportu jsme se stavili na oslavě 70. narozenin Josky Plecháče.

 

Další den opět stavíme grid. Já to podcením a neskládám. Opět do čisté termiky s možností bouřek. Při otevření startu vzdává dalších 15 kluzáků a odloží, posléze nestartují. Mezi nima i David. Káďa tuto disciplínu s LS 3 vyhrává ze 7 doletivších kluzáků. Tím, že nás tolik odložilo, využili ostatní kratké okénko k platné disciplíně.

9.7. se konečně začíná počasí umoudřovat a naskakují mraky. Ovšem k tomu začal foukat vítr. Opět letíme přes velké prostory rychlostní úlohu. Hronováci doletí všichni a disciplínu vyhrává David Mach, Káďa je třetí a já šestý. z jedenácti, kteří disciplínu uletěli. Tím jsou závody platné.

Poslední disciplínu letíme v úterý 10.7., kdy konečně je normální počasí. Zde si plním cíl pro tyto závody a to, že letíme s Káďou spolu. První areu máme u Tanvaldu, kde je bouřka, podél které proletíme. Krásně nás podržela. Proklouzáváme k Trutnovu, ale žádné velké stoupání a tak kloužeme dál k LKVP. Zde máme své alfrédy a ještě k tomu označkované našimi, hronovskými kluzáky. Proletíme po Orlických horách a půl hodiny před koncem času na padesátém km otáčíme domů. Přiletíme přesně k času a je z toho moje druhé a Kádi čtvrté místo v disciplíně.

Tím závody skončili a celkově byly Káďa na 4. místě, já na 6. a David 7. místě z 35 soutěžících. Všichni jsme jednou byli na poli a všichni jsme jednou neletěli, čímž jsme se určitě jeden z nás připravili o bednu. ALE domů jsme přijeli s celými kluzáky a to je to nejdůležitější.

Závěr je, že v tomto složitém počasí se nám podařilo velmi hezky uspět a jako tým jsme byli perfektní. Děcka si nastavili procedury závodů, zopakovali točení ve velkém chumlu a taktiku soutěžního letu. Zázemí ve Dvoře Králové bylo perfektní. Za počasí pořadatel nemůže. Jako dovolená to pro mě bylo výborné prostředí s kamarády, hospůdkou, bazénem a trocha létáním. Tak třeba zase za rok.

Celkové výsledky: http://www.gliding.cz/souteze/2012/safari/data/Vysledky/SAFARI_2012_kombi_tot_final.htm

Náš tým.

Foto: http://cirrus.rajce.idnes.cz/Safari_a_neco_kolem.

http://cirrus.rajce.idnes.cz/Safari_2

 


Rok 2011 ve znamení mládí.

Mladé Boleslavi na Grand Prix v termínu 20.-27.8.2011 závodila Klára Teichmannová. Ve vysokých teplotách a dosahu stoupavých proudů do 1000 m QNH se nakonec povedlo v neděli udělat závody platné poslední třetí disciplínou. Káďa nebyla ani jednou na poli a dvakrát bodovala v systému bodování Grand Prix. V jedné disciplíně měla šanci doletět jako jediná, ale bezpečnost vyhrála nad body. Celkově skončila na 5. místě, kde měla stejně bodů se čtvrtým závodníkem. http://www.gliding.cz/souteze/2011/ggp/ Pěkný závěr prázdnin a další nabrané zkušenosti.

Článek od Kádi: 

https://www.aeroklubhronov.cz/Dokumenty/plachtarske_mistrovstvi_junioru_2011_vysoke_myto.pdf 

10.-23.7.2011 a Plachtařské mistrovství Čr juniorů ve Vysokém Mýtě:

http://www.gliding.cz/souteze/2011/pmcr_j/

Zde reprezentovala Klára Teichmannová na Std. Cirrusovi a ze 41 závodníků skončila na pěkném 18. místě.

Počasí nepřálo, ale našli se i světlé dny. Káďa doletěla svoji první deklarovanou třístovku a na čtyřstovce ji

chybělo k doletění jen málo. K tomu přidala další dvě doletěné disciplíny, kde hlavně v první dokázala jako

jedna z mála doletět ve složitých podmínkách. Celkem letěli šestkrát, bodovalo se čtyřikrát a platnost

zachránila až disciplína v sobotu, kdy se již letět nemělo. Káďa poznala nové letiště a posbírala spoustu

zkušeností.

 

Slet Šohajů 2.-9.7.2011:  http://sohajerana.wbs.cz/ Na této soutěži nevyšlo počasí podle představ. S Davidem se zúčastnil na Rané Emil Slíva, který půjčil svého Šohaje. Bohužel nešlo létat přelety, ale pouze svah a lety na čas. Přesto se David neztratil a získával další zkušenosti.

              

 

Od 7.5. do 14.5. se David Mach zůčastnil projektu Podpora pro juniory v Plzni Letkově, která proběhla pod hlavičkou  plachtařské komise AeČr. S Davidem jel Vladimír Dostál, který Davidovi dělal servis a půjčil mu svého Orlíka. Patří mu velký dík. David se neztratil, ba naopak. S Orlíkem předvedl moc pěkné výkony, završené poligonem 307 km a ukázal, že je naší novou plachtařskou nadějí pro nastávající roky. Tak si to Davide nezkaž a určitě ti držíme palce.

 http://www.gliding.cz/souteze/2011/ppj/

 


Rok 2010 reprezentují sebe a AK Hronov Skalovi.

AZ Cup Zbraslavice  17.-25.4.2010 http://www.gliding.cz/souteze/2010/azcup/ 

Martin Skala skončil na pěkném 5. místě v kombinované třídě z 15. závodníků a Ondřej Skala v klubovce 32. ze 38.

PMČR Plasy             23.5.-4.6.2010 http://www.gliding.cz/souteze/2010/pmcr/ 

Martin Skala skončil ve třídě kombi 15 m na 15. místě ze 16. závodníků.

Toto jsou krátce popsané výsledky Martina a Ondřeje Skalovích za jejich krátké působení v AK Hronov od června 2009 do října 2010. Bohužel jsem se nedočkal ani komentáře ani fotografie. Přeji klukům, aby našli to, co hledají jinde, když to nenašli u nás v Hronově.


21.6-5.7.2009 Mistrovství světa juniorů ve Finsku. 

Těsně po vstupu do našeho aeroklubu rodiny Skalovích, odjel Martin Skala reprezentovat ČR do Finska na 6th Junior World gliding Championships 2009 Räyskälä Finland  Info o výsledcích naleznete zde:

http://www.jwgc2009.fi/results.php 

 


 

2. FL 2009 ve Frýdlantě nad Ostravicí 4.7. - 12.7.2009.

Na tento 2. ročník plachtařské soutěže jsme jeli závodit já s Cirrusem a Petr Jirásek s Discusem. Dále poznávat krásu Beskyd jela posádka Dua. Z Broumova ještě doplňoval naši partu Michal Malý a z Ústí nad Orlicí Petr Fišar, Petr Šafář a Jirka Jakl. Dalších 21 posádek byla z Moravy. Prostředí místního aeroklubu pod Lysou horou nás nadchlo. Hned v sobotu letíme první disciplínu, 306 km. Doletí dva, dva nedoletí na letiště a devět odvážných otočí druhý OB, zastíněný bouřkou. Kloužeme až na zem pod sluníčko v terénu, kde se nedá skoro přistát. Ale funguje to, vítr, sluníčko, přimknout ke kopci a je to tam. Užíváme si adrenalínu. Vidíme z výšky i letiště Žiar. Já končím 5. a Petr 20. Večer v půl šesté se mě již nechtělo v čisté letět někam do Polska za Třinec a tak to 23 km před poslední otočkou vzdávám. 

Druhou disciplínu letíme v pondělí. AAT po Beskydech po kopcích. Opět stoupání nijaké, rozbité. Spolupracujeme do první arei, kterou jen u Vsetína ťukneme. Pak podél Javorníků zadem po kopečkách k Bielsko Biele. Za Lysou horou se rozdělujeme a letíme každý zvlášť. Poslední area u Čadce a směrem domů přes troje kopce nejsou mraky. Nevěříme elektronice a raději se oddálíme od kurzu, kde dobereme bezpečnou výšku na dokluz. Jeďte si to tam zkusit, stojí to za to. Petr končí na 9. a já na 8. místě.

    

V úterý stavíme grid, ale pořadatel disciplínu zrušil kvůli mokré ploše. Bohužel to mohl být s trochou opatrnosti poslední den, kdy se dala letět disciplína. Pak již jen přívalové deště. My jsme celá naše povedená partička vylezli na Lysou horu v počasí, kdy se tam jinak plachtař nedostane. Pak ještě Štramberk a místní pivovar ( do toho města a pivovaru jsme se všichni zamilovali ) a Pustevny s bohem Radegastem. Jelikož již nebyla šance letět a v podstatě jsme viděli vše, co jsme vidět chtěli, přemístili jsme se ve čtvrtek do Hronova a v pátek pořadatel závody oficiálně ukončil z důvodu neschopné plochy.

Ačkoliv nebyly závody platné, my jsme byli spokojeni. Na start z Duem z bláta bude ve Frýdlantě vzpomínat ještě několik generací. Bylo nám tam fajně. Já skončil 6. a Petr 11. Foto z lítání i výletů ve fotogalerii.

Výsledky FL 2009 : http://soaringspot.com/fl_2009/results/

Fotografie : http://cirrus.rajce.idnes.cz/

 

 


 

 

 

 5. ročník Krkonošského poháru v Jeleniej Gorze 25.6. - 5.7. 2009.

Koncem června počasí plachtění vůbec nepřeje. Přesto po víkendu dvě naše posádky Bobeš a Jantar jedou do Jeleniej Gory závodit. Krajské závody nejsou bodované a Krkonošský pohár určil vítěze podle součtu uletěných kilometrů, než závodníky spláchly bouřky. Posádka kluků Plecháčů končí na 7. místě z 21 kluzáků.  Obě naše posádky přijíždí spokojeni. Ubytování na Ježowě má svoji atmosféru a místní kamarádi plachtaři jsou perfektní. Bohužel to nejsou jediné závody, které mají problém s počasím. Foto ve fotogalerii: http://cirrus.rajce.idnes.cz/5._Krkonossky_pohar_v_Jeleniej_Gorze/


 

Safari pohár ve Dvoře Králové 2008.

Výsledky jednotlivých disciplín:   1.   2.   3.   4.   5.       Celkové výsledky Safari 2008.     ! stačí kliknout !

V tonto pořadí, na pěti prvních místech, Safari 2008 skončilo:                                                                                      

  

Milan Meisner                      Antonín Teichmann                Jana Vepřeková          Zdeněk Borůvka                                  Lukáš Hynek   

V sobotu 5.7. jsme na Safari poháru očekávali poslední disciplínu. Bohužel nám počasí nepřálo a tak jsem těch 12 bodíků, které jsem si během závodu sám postrácel, nedohnal. Poklidili jsme letadla, navečer proběhl raut a poseděli u piva. Přijeli i kluci a holky z Hronova na výborné pivo. V neděli proběhlo vyhlášení výsledků a tím to všechno skončilo. Na rozdíl od HOP 2008 počasí ve Dvoře Králové vyšlo. Do vzduchu jsme šli šestkrát a z toho se pětkrát bodovalo.


3.7.2008 čtvrtek

Před frontou se udělalo na horách perfektní počasí. Jen jsme v hrozném vedru čekali než se vzduch prohřeje na správnou teplotu. Letěli jsme polygon 154 km, Police-Jilemnice-Náchod. Letěl jsem sám, ačkoliv mě Jana Vepřeková po letu řekla, že jsem hloupý a nedržel jsem se Milana Meisnera, který byl celkově za mnou o pár bodů. Mě se však nechtělo závodit. První rameno jsem letěl vlažněji, pak však na druhé jsem pod řadou byl hned nad Jilemnicí. Ke třetímu bodu jsem odbočil k horám a tam jsem stratil. Od Rýchor řada nad Náchod a skoro průměrem 200 km/hod. do Dvora. V disciplíně jsem skončil 6. a celkově jsem o 12 bodů druhý. Láďa doletěl na Orlíka pěkným průměren a Emil měl bohužel problém s logrem a tak neotočil poslední otočný bod. Pátek proprší.


2.7.2008 středa

Ačkoliv meteorolog předpokládal čistou termiku, bylo to zatím nejlepší svezení. Letíme AAT Úpice a Turnov max. 23O km. Letíme v davu, ale s Cirrusem nestačím na Discuse a Pika s vodou. Na Krkonoších je jeden mrak za druhým a tak se letí rovně. Až mě zaskočilo, že už jsem v druhé arei a začnu tam bloudit a hledat nejvýhodnější bod, pro maximální vzdálenost. Netrefil jsem ho a tak jen třetí místo v disciplíně. Doletěl i Láďa a Emil, ten na 7. místě. O 20 bodů ještě vedu.


 

1.7.2008 úterý

V úterý letíme poligon 320 km. Podařilo se mě skončit za Janou Vepřekovou na 2. místě a udržet vedení v závodě. Láďa s Orlíken uletí 240 kn. Moc pěkný výkon. Se starty na disciplínu vypomáhala naše vlečná.


30.6.2008 pondělí

Dnes AAT trať přes dva prostory. Já jsem neletěl, ale Honza Borůvka z Jičína na našem Cirrdovi vyhrál disciplínu a celkově jsme první. Láďa statečně bojoval v silném větru. Emil to vzdal a odpoledne do disciplíny nestartoval. Ono se počasí udělalo až pozdě odpoledne. Přesto je disciplína v kombikách platná. Tak zítra startuji jako vedoucí závodník Safari poháru. To zase bude legrace. 


29.6.2008 neděle

Dnes jsme čekali na start do 13 hodiny a pak jsme letěli trať, kterou jsme měli plánovanou včera. AAT trať přes dva prostory s OB Trosky a Opočno. Vzdálenost 118,8/178,5 km. Počasí se výrazně vylepšovalo a tak nám nakonec zbyl čas a ne trať. Malá chyby v plánování, ale to nevadilo, hlavně, že je první disciplína a nikdo ze závodníků neskončil v poli. Z Hronova jsme uletěli všichni tři.


 28.6.2008 sobota

V pátek se část Hronováků zabydlela ve Dvoře Králové na Safari poháru. Je zde Emil, Láďa a já. Tedy dvakrát Cirrus a jednou Orlík. Dnes po počátečních zmatcích jsme o půl jedné poprvé startovali do disciplíny. Měli jsme letět na Trosky a Opočno. Někteří odvážní doletěli v silném větru i za Zvičinu. Já jsem polétal hodinu, Emil se nechytnul a Láďa létá 3 hodiny okolo letiště.


   

 

3. ročník Krkonošského poháru 2007 1.-10.6.2007.

Ve 3. ročníku se letěly čtyři disciplíny a z toho se bodovaly tři. Jednu jsme neletěli a tak jsme neměli šance bojovat o přední pozice. Celkem nás z Čech bylo osm pilotů se 6 kluzáky. Dovolená to byla nádherná. Závěrečný večer na Ježowě byl opět díky Jackovi Musilovi perfektní. Povídání naleznete

 - ZDE - .

   

   

   

   

  

   

Výsledky disciplín:

1. disciplína A.           2.disciplína A.         3.disciplína A.        Celkové výsledky.

Článek od Martina Dundra o 3. Krkonošském poháru v Jeleniej Gorze publikovaný v Aerohobby.

                                                          


2. Zimní Krkonošský pohár 2007 v Jeleniej Gorze. - ZDE -

 


 

2.ročník Krkonošského poháru 2006 v Jeleniej Gorze a naši účast jsem popsal v přiloženém článku.

2. Krkonošský pohár 2006.doc 

2.ročník závodů v Jeleniej Gorze byl už pro Poláky krajskými závody a probíhal v týdnu 9.-18.6.2006. Letělo se 6 disciplín. Za AK Hronov startovali Std.Cirrus s posádkou Antonín Teichmann první tři a poslední disciplínu a Milan Meisner z AK Dvůr Králové, který letěl 4. a 5.disciplínu. Druhým kluzákem byl Jantar Std. s posádkou Josef a Miroslav Plecháč. Jeden pokus na Jantaru měl i Petr Jirásek, ale bohužel neodešel na trať. Vynikající počasí a skvělá atmosféra při účasti 20 kluzáků je zárukou pro další ročníky, kterých se určitě znovu zúčastníme. Přijeďte polítat i vy, další piloti z Čech, stojí to za to! 

           Celkové výsledky kategorie A.                       Celkové výsledky kategorie B. 

Výsledky jednotlivých disciplin.zip                         IGC našich letů.zip 

   

  

    


 

1.ročník Krkonošského poháru 2005 v Jeleniej Gorze a naši účast jsem popsal v přiloženém článku

1. Krkonošský pohár 2005.doc

1.ročník Krkonošského poháru, byla víkendová soutěž od pátku do neděle 17.-19.6.2005. Přesto se dvakrát letělo. Na Std.Cirrusu letěl jednu disciplínu Petr Jirásek a druhou Antonín Teichmann. S Jantarem obě Miroslav Plecháč. Ve startovním poli byly i kluzáky ze Dvora Králové a Milan Meisner na Puchaci. Kamarádi z Jeleniej Gory jezdí dlouhé roky na Safari pohár do Dvora Králové a na HOP do Hronova. Někde na roscestí mezi našema aerokluby vznikla myšlenka zorganizovat podobné závody i v Polsku.

1.disciplína 18.6.2005.htm        2.disciplína 19.6.2005.htm          Celkové výsledky.htm 

56IFH2I2.IGC let Petra Jiráska 18.6.2005               56JFH2I1.IGC let Tondy Teichmanna 19.6.2005